ScrollToTop

Biel flirtująca z paletą barw, czyli nowoczesny design w jednym mieszkaniu

Jeśli podobają Wam się mieszkania urządzone w stylu modern classic, projekt naszej pracowni na pewno okaże się dla Was strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo potencjałem warszawskiego mieszkania okazał się metraż.

Przedpokój wita bielą, złotem i odcieniami niebieskiego, a wszystko za sprawą tapety ściennej od WonderWall Studio. Pozłacane detale ukazują się tu pod postacią uchwytów szaf oraz listew podłogowych. Złoto towarzyszy wystrojowi całego mieszkania, będąc jego swoistym dopełnieniem, a efekt wytworności podkreśla sztukateria spod skrzydeł Orac Decor Polska.

Jasną kuchnię połączono z równie jasnym salonem, uzyskując otwartą i pozytywną przestrzeń. Aby uniknąć efektu przesadnej sterylności, oba pomieszczenia łączą się w tygiel barw – dominującej bieli, jasnego drewna, subtelnego złota i różnych odcieni szarości, a także niebieskiego. Główną rolę grają tu efektowne kwarcowe blaty firmy Laminam Poland nadając szyku i elegancji. Przytulności natomiast dodają narożnik i stół od Mebloo, jak również krzesła i hookery marki Selsey, a także mięsiste zasłony. Wisienką na torcie są designerskie złoto-szklane lampy oraz efektowna kuchenna wyspa wraz z podświetlaną witryną, która tworzy iście holywoodzki klimat.

W mieszkaniu zaprojektowano dwie łazienki. Pierwsza z nich to eksplozja harmonii, uzyskanej, dzięki połączeniu bieli ze złotem. Strefa wannowa przykuwa spojrzenie, głównie za sprawą mozaiki z Raw Decor i lśniących baterii Omnires, które dodatkowo zostały podświetlone ledem. Postawiono także na praktyczność: pojemną zabudowę meblową, wygodną umywalkę, dużych rozmiarów lustro, ale nie mogło zabraknąć efektownego oświetlenia.

W drugiej łazience pierwsze skrzypce gra szarość, a złoto znów idzie z nim w parze. Tym razem prysznic typu walk-in z wnęką na kosmetyki, stylizowana zabudowa meblowa, komfortowa umywalka.

W ultra kobiecej sypialni można zaobserwować, jak róż flirtuje z jasnym drewnem jodełki chevron. Połączenie tapety od Wall Art, podłogi firmy Jawor Parkiet oraz tapicerowanej ściany rozciągającej się nad łóżkiem, pozwoliło osiągnąć efekt pożądany w każdej sypialni – spokój i poczucie odprężenia. Tu również można dostrzec pozłacane elementy. Tym razem objawiają się one pod postacią lampy umieszczonej na suficie i dwóch mniejszych lampek nocnych, zamontowanych na obitej materiałem, różowej ścianie.