ScrollToTop

15 przykładów oryginalnego wykorzystania kolorów w projekcie mieszkania

Idea by Mag. - akcenty kolorystyczne Idea by Mag. – akcenty kolorystyczne

Przełamania kolorystyczne, akcenty, odważne barwy i nietuzinkowe rozwiązania to coś, w czym czujemy się jak ryba w wodzie!

Nasi architekci nie boją się odważnych rozwiązań, co sprawia, że nasze projekty są świeże, żywe i inspirujące. Pokazujemy, że nowoczesność może iść w parze z kolorem i wnieść tym samym dużo piękna i różnorodności.

5 korzyści płynących z wykorzystania kolorów w projekcie mieszkania

  1. Kolor ożywia przestrzeń – nawet nowoczesna i minimalistyczna przestrzeń, która dla wielu osób sprawia wrażenie “zimnej” i nieprzyjemnej, może stać się dużo bardziej przyjazna i radosna, dzięki zastosowaniu choćby kilku konkretnych akcentów kolorystycznych
  2. Akcent kolorystyczny sprawia, że mieszkanie zyskuje na oryginalności – wykorzystanie konkretnego, wiodącego w całym projekcie akcentu kolorystycznego może nadać mu ten charakterystyczny sznyt i sprawić, że pozostanie w pamięci na długo, a ten konkretny kolor, będzie kojarzył się odwiedzającym z tym mieszkaniem jeszcze długo po jego odwiedzinach.
  3. Kolory mogą wpływać na samopoczucie – ten argument jest nie do zbicia! 🙂 Od dawna wiadomo, że kolory mają na człowieka bardzo silne oddziaływanie i potrafią go uspokoić, zainspirować, wprawić w dobry, ale też bojowy nastrój, dlatego tym bardziej warto rozważyć użycie ich w naszym mieszkaniu. Powstało nawet pojęcie psychologii kolorów, a specjaliści m. in. od farb mogą podzielić się ciekawą wiedzą i poradą w tych kwestiach. (Polecamy uwadze artykuł od firmy Nobiles: LINK)
  4. Odrzucając kolor rezygnujemy z ogromnej palety możliwości –  skupiając się jedynie na monochromatycznych barwach pozbawiamy się możliwości wyboru ogromnej palety barw, które moglibyśmy wykorzystać nie decydując się na taki krok.
  5. Dzieci będą zachwycone! – Absolutnie nie przeczymy, że monochromatyczne przestrzenie potrafią być piękne, inspirujące, zachwycające oraz przytulne, nic bardziej mylnego, jednak gdy macie dzieci, zdecydowanie warto choćby w ich przestrzeni pokusić się o kolory, aby ich radość z nowego miejsca była jeszcze większa. Dzieci uwielbiają kolory, a dodatkowo mają one olbrzymi wpływ na ich rozwój!

Idea by Mag. – Realizujemy wszelkie zlecenia związane z projektowaniem mieszkań, domów czy lokali użytkowych na terenie Pruszkowa, Warszawy oraz całej Polski. Na swoim koncie mamy już wiele zrealizowanych zleceń, z których zarówno my, jak i nasi Klienci są zadowoleni. Mamy nadzieję, że zdobyte przez nas doświadczenie, wiedza, a także nasze umiejętności pozwolą na doskonałą realizację Państwa planów. Każde nowe zlecenie to nowe wyzwanie i przygoda. Do każdego z Klientów podchodzimy w sposób indywidualny starając się dać z siebie wszystko podczas realizacji zlecenia. Dlatego właśnie realizowane projekty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i dbałością o szczegóły.


Przedstawiamy 15 przykładów oryginalnego wykorzystania kolorów w projekcie mieszkania:

#1

Nowocześnie, z klasą, z wykorzystaniem pomarańczowego akcentu na narożniku w salonie.

#2


#3

Mocno kolorowy salon i jadalnia, z wykorzystaniem koloru turkusowego – bardzo inspirująca i “świeża” przestrzeń.


#4

Czerwone akcenty w stonowanym pokoju dla chłopa wnoszą wiele życia, a swoją dynamiką na pewno będą motywować do pracy 😉


#5

Miętowe krzesła pięknie wkomponowane w jasną jadalnie


#6

Delikatne, pastelowe, niebieskie akcenty na krzesłach i szafkach sprawiły, że ta przestrzeń wygląda jeszcze piękniej


#7

Odważny i zdecydowany zielony na szafkach kuchennych, krzesłach i innych dodatkach to coś, co w tym projekcie zdecydowanie skrada uwagę

#8


#9

Piękny, jasny salon w stylu modern classic, przełamany wyrazistym granatowym kolorem na sofie i pufie świetnie zrównoważył cały projekt


#10

Kolorowa kuchnia z jadalnią – zostały tu zastosowane mocno nasycone: żółty oraz niebieski, które sprawiły, że ta przestrzeń jest bardzo żywa i pogodna


#11

#12

Ekstrawagancki burgund, który króluje w cały mieszkaniu to coś, dzięki czemu ten projekt na pewno zapadnie w pamięć na bardzo długo!

#13

#14


#15

Niezwykła niebieska toaleta z pięknymi drobnymi płytkami na jednej ze ścian

 

Po więcej inspiracji oraz porad zapraszamy już wkrótce!

A jeśli poszukujecie architekta wnętrz do swojego domu lub mieszkania, serdecznie zapraszamy do kontaktu, powyższe projekty zostały wykonane przez nasz wspaniały zespół. 🙂

507 455 415
507 455 379

info@ideabymag.com